Szybki kontakt

Telefon

Telefon

Kancelaria Adwokacka
Adw. Aleksander Franik
Adw. Grzegorz Kopeć

ul. Raciborska 17/3
40-074 Katowice

Zobacz na mapie →

E-mail: ,

Drukuj
A- A A+

Adwokaci współpracujący

Aplikant Adwokacki Sonia Nowak-Bucka

Adwokat Sonia Nowak-Bucka

Ukończyła w roku 2009 studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Egzamin magisterski złożyła z dziedziny prawa procesowego cywilnego z oceną bardzo dobrą. W trakcie studiów podjęła pracę w Kancelarii Adwokackiej asystując w prowadzonych postępowaniach oraz uczestnicząc w rozprawach sądowych. W 2012 r. ukończyła Aplikację Adwokacką w Okręgowej Radzie Adwokackiej w Katowicach, zdając następnie z wyróżnieniem w 2013 r. egzamin adwokacki i uzyskując wpis na listę adwokatów.

Aplikację adwokacką odbywała w latach 2010 – 2013 pod patronatem Adwokata Grzegorza Kopeć prowadząc sprawy m.in. z zakresu prawa gospodarczego, karnego, cywilnego i rodzinnego. Czynności adwokackie wykonywała na rzecz klientów indywidualnych jak również osób prawnych reprezentując ich przed sądami, sporządzając pisma procesowe oraz dokonując analizy przepisów i orzecznictwa w indywidualnych sprawach. Posiada kilkuletnie doświadczenie w bieżącej obsłudze prawnej podmiotów gospodarczych w tym podmiotów zajmujących się handlem wierzytelnościami oraz factoringiem. W trakcie aplikacji prowadziła liczne postępowania windykacyjne, wydawała opinie prawne z zakresu prawa gospodarczego, budowlanego oraz zamówień publicznych.

Prywatnie szczęśliwa i spełniona mama, miłośniczka włoskiej kuchni, pasjonatka podróży z lekturą w ręku i dobrą muzyką w tle.

Posługuje się językiem niemieckim.

Aplikant Adwokacki Michał Grzenia

Adwokat Michał Grzenia

W 2011 r. ukończył studia stacjonarne na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W czasie studiów aktywnie działał w Studenckiej Poradni Prawnej udzielając osobom niezamożnym bezpłatnych porad prawnych. Egzamin magisterski złożył z dziedziny prawa cywilnego procesowego z oceną bardzo dobrą. W latach 2012-2014 odbył aplikację adwokacką pod patronatem Adwokata Aleksandra Franika. Od 2015 r. prowadzi Indywidualną Kancelarię Adwokacką w Katowicach. Posiada doświadczenie zawodowe w zakresie obsługi przedsiębiorstw branży IT, windykacyjnej i motoryzacyjnej. W obszarze jego zainteresowań znajduje się prawo IT, prawo konsumenckie oraz prawo cywilne.

Posługuje się językiem angielskim.

Adwokat Dariusz Ratajczyk

Adwokat Dariusz Ratajczyk

Ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w 2008r. Złożył i obronił pracę magisterską na temat „Podatkowoprawne skutki umowy leasingu” pod kierunkiem prof. dr hab. Bogumiła Brzezińskiego. W roku akademickim 2008/2009 ukończył studia podyplomowe z zakresu doradztwa podatkowego w Katedrze Prawa Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Złożył i obronił pracę dyplomową na temat „Leasing a kredyt bankowy” pod kierunkiem prof. dr hab. Kazimierza Surówki. Odbył aplikację adwokacką w latach 2009-2012 przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Katowicach. Od 2013r. prowadzi Indywidualną Kancelarię Adwokacką w Krakowie. Posiada doświadczenie zawodowe w obsłudze podmiotów gospodarczych m.in. z branży: farmaceutycznej, tytoniowej, tworzyw sztucznych, hotelarskiej, leśnej. Współpracował także z podmiotami zagranicznymi. Specjalizuje się w prawie pracy (w tym zbiorowe prawo pracy) i ubezpieczeń społecznych, podatkowym oraz administracyjnym.

Posługuje się językiem angielskim.