Szybki kontakt

Telefon

Telefon

Kancelaria Adwokacka
Adw. Aleksander Franik
Adw. Grzegorz Kopeć

ul. Raciborska 17/3
40-074 Katowice

Zobacz na mapie →

E-mail: ,

Drukuj
A- A A+

Nasz Zespół

Adwokat Aleksander Franik

Adwokat Aleksander Franik

Ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Złożył i obronił pracę magisterską na temat „Weksel w prawie angielskim” pod kierunkiem prof. dr hab. Leszka Ogiegły. Odbył aplikację adwokacką w latach 1993 – 1997. Od 1998r. prowadzi Indywidualną Kancelarię Adwokacką w Katowicach. Jego zainteresowania zawodowe skupiają się na prawie medycznym, prawie lotniczym, prawie gospodarczym oraz prawie karnym materialnym i procesowym. Jest wizytatorem Okręgowej Rady Adwokackiej w Katowicach. Wieloletni członek Rad Nadzorczych spółek. Prywatnie pasjonat lotnictwa (licencja PPL, szybownictwo), miłośnik podróży i nurkowania.

Posługuje się językiem angielskim.

Adwokat Grzegorz Kopeć

Adwokat Grzegorz Kopeć

Absolwent Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Wydziału Prawa i Administracji. Studia ukończył w 1993 roku. Obronił pracę magisterską w Katedrze Prawa Cywilnego i Międzynarodowego Prawa Prywatnego pod kierunkiem prof. dr hab. Leszka Ogiegły na temat: „Hipoteczne zabezpieczenia kredytu bankowego”. Odbył aplikację adwokacką w latach 1993-1997. Od 2007 roku jest członkiem Okręgowej Rady Adwokackiej w Katowicach, pełni funkcję Kierownika Referatu Skarg i Wniosków. Członek Komisji Egzaminacyjnej do przeprowadzenia egzaminu adwokackiego powołany zarządzeniem Ministra Sprawiedliwości z dnia 23 stycznia 2013r. Członek Komisji Egzaminacyjnej do przeprowadzenia egzaminu wstępnego na aplikację adwokacką powołany zarządzeniem Ministra Sprawiedliwości z dnia 30 sierpnia 2013r. Od 1998 roku prowadzi Indywidualną Kancelarię Adwokacką w Katowicach. Praktykę zawodową rozpoczął w roku 1993 zajmując się bieżącą obsługą podmiotów gospodarczych między innymi sektora medialnego, budowlanego, motoryzacyjnego. Uczestniczył w projektach z zakresu fuzji, przejęć, przekształceń spółek branży spożywczej, budowlanej, elektrotechnicznej, a także przygotowywaniu prawnych due diligence. Posiada doświadczenie procesowe w zakresie prawa karnego, cywilnego i gospodarczego. Specjalizuje się w prawie spółek, prawie cywilnym (zobowiązania) oraz karnym.

Posługuje się językiem angielskim.

Prawnik Andrzej Broniewski

Aplikant Adwokacki Andrzej Broniewski

W 2013r. ukończył studia stacjonarne na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach z końcową oceną celującą. Pracę magisterską złożył pod kierunkiem Katedry Prawa Cywilnego i Prawa Prywatnego Międzynarodowego. W trakcie studiów był członkiem Studenckiej Poradni Prawnej Uniwersytetu Śląskiego. Z kancelarią związany od listopada 2011r. W 2013 roku rozpoczął aplikację adwokacką. W obszarze jego zainteresowań znajduje się międzynarodowe prawo handlowe, prawo zobowiązań, prawo karne gospodarcze, prawo gospodarcze i handlowe, prawo bankowe oraz prawo prywatne międzynarodowe.

Posługuje się językiem angielskim i niemieckim.

Aplikant Adwokacki Anna Budniok

Aplikant Adwokacki Anna Budniok

W 2014 r. ukończyła studia stacjonarne na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Egzamin magisterski złożyła z dziedziny prawa rodzinnego i opiekuńczego z oceną bardzo dobrą. Z Kancelarią związana od sierpnia 2013 r. W październiku 2014 r. została wpisana na listę aplikantów adwokackich Izby Adwokackiej w Katowicach. W obszarze jej zainteresowań znajduje się prawo cywilne, prawo gospodarcze, a także prawo rodzinne i opiekuńcze.

Posługuje się językiem angielskim.