Kancelaria Adwokacka Franik-Kopeć | Zespół
15359
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15359,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-11.0,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.4,vc_responsive

Zespół

Zespół

Adwokat Aleksander Franik

Ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Złożył i obronił pracę magisterską na temat „Weksel w prawie angielskim” pod kierunkiem prof. dr hab. Leszka Ogiegły. Odbył aplikację adwokacką w latach 1993 – 1997. Od 1998r. prowadzi Indywidualną Kancelarię Adwokacką w Katowicach. Jego zainteresowania zawodowe skupiają się na prawie medycznym, prawie lotniczym, prawie gospodarczym oraz prawie karnym materialnym i procesowym. Jest wizytatorem Okręgowej Rady Adwokackiej w Katowicach. Wieloletni członek Rad Nadzorczych spółek. Prywatnie pasjonat lotnictwa (licencja PPL, szybownictwo), miłośnik podróży i nurkowania.

Posługuje się językiem angielskim.

Adwokat Grzegorz Kopeć

Absolwent Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Wydziału Prawa i Administracji. Studia ukończył w 1993 roku. Obronił pracę magisterską w Katedrze Prawa Cywilnego i Międzynarodowego Prawa Prywatnego pod kierunkiem prof. dr hab. Leszka Ogiegły na temat: „Hipoteczne zabezpieczenia kredytu bankowego”. Odbył aplikację adwokacką w latach 1993-1997. Od 2007 roku jest członkiem Okręgowej Rady Adwokackiej w Katowicach, pełni funkcję Kierownika Referatu Skarg i wniosków. Członek Komisji Egzaminacyjnej do przeprowadzenia egzaminu adwokackiego oraz egzaminu wstępnego na aplikację adwokacką. Od 2013 r. pełni funkcję wicedziekana ORA w Katowicach. Wykładowca etyki i prawa gospodarczego dla aplikantów adwokackich. Od 1998 roku prowadzi Indywidualną Kancelarię Adwokacką w Katowicach. Praktykę zawodową rozpoczął w roku 1993 zajmując się bieżącą obsługą podmiotów gospodarczych między innymi sektora medialnego, budowlanego, motoryzacyjnego. Uczestniczył w projektach z zakresu fuzji, przejęć, przekształceń spółek branży spożywczej, budowlanej, elektrotechnicznej, a także przygotowywaniu prawnych due diligence. Posiada doświadczenie procesowe w zakresie prawa karnego, cywilnego i gospodarczego. Specjalizuje się w prawie spółek, prawie cywilnym (zobowiązania) oraz karnym.

Posługuje się językiem angielskim.

Adwokat Andrzej Broniewski

W 2013r. ukończył studia stacjonarne na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach z końcową oceną celującą. Pracę magisterską złożył pod kierunkiem Katedry Prawa Cywilnego i Prawa Prywatnego Międzynarodowego na temat „Gwarancja bankowa w obrocie międzynarodowym”. Z kancelarią związany od listopada 2011r. W latach 2014- 2016 odbył aplikację adwokacką, prowadzoną przez Okręgową Radę Adwokacką w Katowicach. Specjalizuje się w prawie cywilnym, gospodarczym i handlowym.

Posługuje się językiem angielskim i niemieckim.

Aplikant Adwokacki Anna Budniok

W 2014 r. ukończyła studia stacjonarne na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Egzamin magisterski złożyła z dziedziny prawa rodzinnego i opiekuńczego z oceną bardzo dobrą. Z Kancelarią związana od sierpnia 2013 r. W październiku 2014 r. została wpisana na listę aplikantów adwokackich Izby Adwokackiej w Katowicach. W obszarze jej zainteresowań znajduje się prawo cywilne, prawo gospodarcze, a także prawo rodzinne i opiekuńcze.

Posługuje się językiem angielskim.

Serdecznie zapraszamy do współpracy.