Kancelaria Adwokacka Franik-Kopeć | Zespół
15359
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15359,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-11.0,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.4,vc_responsive

Zespół

Zespół

Adwokat Aleksander Franik

Ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Złożył i obronił pracę magisterską na temat „Weksel w prawie angielskim” pod kierunkiem prof. dr hab. Leszka Ogiegły. Odbył aplikację adwokacką w latach 1993 – 1997. Od 1998r. prowadzi Indywidualną Kancelarię Adwokacką w Katowicach. Jego zainteresowania zawodowe skupiają się na prawie medycznym, prawie lotniczym, prawie gospodarczym oraz prawie karnym materialnym i procesowym. Jest wizytatorem Okręgowej Rady Adwokackiej w Katowicach. Wieloletni członek Rad Nadzorczych spółek. Prywatnie pasjonat lotnictwa (licencja PPL, szybownictwo), miłośnik podróży i nurkowania.

Posługuje się językiem angielskim.

Adwokat Grzegorz Kopeć

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Studia prawnicze ukończył w 1993 roku. Obronił pracę magisterską w Katedrze Prawa Cywilnego i Międzynarodowego Prawa Prywatnego pod kierunkiem prof. dr hab. Leszka Ogiegły na temat: „Hipoteczne zabezpieczenia kredytu bankowego”. Odbył aplikację adwokacką w latach 1993-1997. Od 2007 r. jest członkiem Okręgowej Rady Adwokackiej w Katowicach, pełni funkcję Kierownika Referatu Skarg i Wniosków oraz Komisji Kształcenia Aplikantów Adwokackich i Doskonalenia Zawodowego. Członek Komisji Egzaminacyjnej do przeprowadzenia egzaminu adwokackiego oraz egzaminu wstępnego na aplikację adwokacką. Przewodniczący Komisji Doskonalenia Zawodowego przy NRA. Od 2013 r. do 2021 r. pełnił funkcję wicedziekana ORA w Katowicach. Wykładowca etyki i prawa gospodarczego dla aplikantów adwokackich. Od 1998 r. prowadzi indywidualną Kancelarię Adwokacką w Katowicach. Praktykę zawodową rozpoczął w roku 1993 zajmując się bieżącą obsługą podmiotów gospodarczych, m.in. sektora medialnego, medycznego, budowlanego, motoryzacyjnego. Członek Stowarzyszenia Prawników Rynku Motoryzacyjnego. Uczestniczył w projektach z zakresu fuzji, przejęć, przekształceń spółek branży spożywczej, budowlanej, elektrotechnicznej, a także przygotowywaniu prawnych due diligence. Posiada doświadczenie procesowe w zakresie prawa karnego, cywilnego i gospodarczego. Specjalizuje się w prawie spółek, prawie cywilnym (zobowiązania) oraz karnym.

Posługuje się językiem angielskim.

Adwokat Andrzej Broniewski

W 2013r. ukończył studia stacjonarne na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach z końcową oceną celującą. Pracę magisterską złożył pod kierunkiem Katedry Prawa Cywilnego i Prawa Prywatnego Międzynarodowego na temat „Gwarancja bankowa w obrocie międzynarodowym”. Z kancelarią związany od listopada 2011r. W latach 2014- 2016 odbył aplikację adwokacką, prowadzoną przez Okręgową Radę Adwokacką w Katowicach. Specjalizuje się w prawie cywilnym, gospodarczym i handlowym.

Posługuje się językiem angielskim i niemieckim.

Prawnik Anna Prusek

W 2014 r. ukończyła studia stacjonarne na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Egzamin magisterski złożyła z dziedziny prawa rodzinnego i opiekuńczego z oceną bardzo dobrą. Z Kancelarią związana od sierpnia 2013 r. W październiku 2014 r. została wpisana na listę aplikantów adwokackich Izby Adwokackiej w Katowicach. Aplikację adwokacką odbywała w latach 2015 - 2017 pod patronatem adw. Aleksandra Franika. W 2018 r. złożyła egzamin adwokacki. W obszarze jej zainteresowań znajduje się prawo cywilne, prawo gospodarcze, a także prawo rodzinne i opiekuńcze.

Posługuje się językiem angielskim.

Zapraszamy do współpracy